İçeriğe geç

NaNoWriMo Günlükleri – #3

nanowrimoNaNoWriMo devam ederken, birkaç günlük aradan sonra ben yazdığım romana bugün devam edeceğim. Ancak geride bıraktığımız bir haftayı fazlasıyla verimli geçirdim. Geçtiğimiz haftaki yazımı yazdığım sıralarda 18.903 olan kelime sayım, bugün daha bir şey yazmadığım halde toplamda 27.794 olarak kayıtlı!

Roman nasıl gidiyor?

Şimdiye kadarki Komiser Tahsin kitaplarından birazcık farklı bir şekilde ilerliyor bu seferki kitap. Bunun nasıl bir farklılık olduğunu tabii ki söylemeyeceğim ama serinin meraklılarının beklentilerini fazlasıyla karşılayacağına inanıyorum. Buna, romana başlarken de inanıyordum ancak roman ilerledikçe (ve hatta yarılandıkça) daha ciddi anlamda inanmaya başladım ve bu da romana olan şevkimi, hikayenin gidişatını şekillendirmeye olan isteğimi arttırdı. Böylece kurgu biraz daha dallanıp budaklandı diyebilirim.

NaNoWriMo rozetleri!

NaNoWriMo’da, yazar adaylarının şevkini arttıracak bazı rozetler var. Bunlar, yazarken kazanılanlar ile isteğe bağlı olarak profile eklenenler olarak ikiye ayrılıyor. Ben isteğe bağlı kısmında “İnternette Duyuruyorum” ve “Kahve Koması” rozetlerini ekledim profilime. Bu hafta ise, hem “10 Günlük” rozetini hem de “25.000 kelime” rozetini kazandım! Ufak nüanslar, yazı performansını arttırabiliyor; bu süreçte bunu çok daha iyi görebildim.

Gelelim haftanın ipucuna!

#3 – Yazarken sizi neyin şevklendirdiğini bulun. Bu bir bardak kahve de olabilir, belli bir sayfa sayısına / bölüme erişince kendinize ısmarladığınız bir yemek de olabilir. Ancak, yazarken sahip olduğunuz ruhani doygunluğu teşvik edecek güzellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi