İçeriğe geç

Blog Seyahatleri #3

arlktema

Bu ayın teması olarak takip ettiğim kitap bloglarını paylaşacağımı daha önce duyurmuştum. Hatta bu tema kapsamında iki tane yazı da yazmıştım (#1#2)

Gelelim ayın son yazısındaki iki bloga…

Arakolpa

Genelde blog yazarları hep genç veya taş çatlasa orta yaşlarda oluyor… “Arakolpa”nın yazarı ise, kendi açıklamasına göre 60’ların sonlarında dünyaya gözünü açmış bir abimiz. Haliyle yazdığı şeylerin ağırlığı bir başka oluyor. Kısa, net ve ne anlatmak istiyorsa o kadar dobra bir şekilde eleştiriyor kitapları.

Derdi olan, bir felsefe içeren eserlerle (sadece kitaplar değil üstelik) mesai harcaması da artısı. Boş zaman geçirmek için değil, geçirdiği zamana kıymet katmak için izleyecek / okuyacak bir şeyler arayanların mutlaka takibe alması gereken bloglardan birisidir Arakolpa…

Başucumuzda Kitap

Tasarım olarak göze güzel gelen kitap bloglarından, boş içerik çıktığını pek görmedim. Nitekim “Başucumuzda Kitap” blogu da bu kıstasa uyuyor. Gerçekten yazmış olmak için yazmadıkları çok belli olan beş bloggerdan oluşan bu blog (son zamanlar biraz aksamış olsa da) genelde düzenli içeriğe sahip.

Tabii, farklı yazarlar bir araya gelince tek bir tarzdan bahsetmek mümkün değil. Hem eleştirdikleri / değerlendirdikleri kitaplar hem de yazım tarzları birbirinden farklı fakat bu farklılık gözü rahatsız eden cinsten değil bittabi. Aksine, farklı bir tat katıyor tüm yazılar birbirine. Değerlendirmeleri de hayli doyurucu, sadece kitabı okuyup geçmiyorlar; ara ara bazı güncel dokundurmalar / anmalar da yazılarda karşımıza çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi