İçeriğe geç

İki Yeni Kolektif Kitap Geliyor!

Kolektif kitapların ruhu başka oluyor. Her derlemede, bilhassa derleyici ekseninde şekillenen yapı ve o derlemeyi oluşturan yazarların harmanlanan tarzlarının bütünleştirici etkisi farklı bir tat içeriyor. Bu yüzden şimdiye dek yer aldığım Tuhaf Alışkanlıklar Kitabı, Öyküden Çıktım Yola, Aşkın Karanlık Yüzü ve Pati Öyküleri isimli derlemelerden büyük keyif aldım.

4-12 Kasım tarihlerinde düzenlenecek olan TÜYAP Kitap Fuarı öncesi ise, güzel iki haber geldi. Bir süredir beklediğim iki kolektif kitap çıktı ve hatta birisi internetten satışa da sunuldu!

Bu kitapların ilki, “Kısa Film Öyküleri“. Sinema kitapları ile rüştünü ispatlamış olan Seyyah Kitap’tan, konsept olarak çıkabileceği en iyi yerden, çıkan bu derlemede ben de dahil 34 yazarın kısa film senaryoları yer alıyor. Çok iyi isimler, çok güzel senaryolar var. Kısa film çekmek isteyip de hikâye bulamayan yönetmen adaylarının, sinema öğrencilerinin ilham kaynağı olabilecek kadar güzel senaryolar var hem de… Şu anda satışta üstelik. Taksim Mephisto gibi satış noktalarında da bulabileceğiniz bu kitabı online satış sitelerinden satın alabiliyorsunuz.

Edebiyatist’ten İkinci Derleme

İkinci derleme ise, daha önce Pati Öyküleri’ni basan Edebiyatist’in yeni çalışması olan “Sadık Dostlara” isimli seçki kitabı… Adından da anlaşılabileceği üzere, içinde köpek geçen hikâyelerden ibaret, 18 yazarlı bir derleme. Henüz internetten satışa sunulmayan bu derlemeyi, TÜYAP’ta yer alacak olan Edebiyatist’in standından edinebileceksiniz.

Bu iki kitabı, Goodreads‘te online kitaplığınıza da ekleyebilirsiniz.

Ben iki çalışmada da yer almaktan keyif aldım. Umarım siz de okurken keyif alırsınız. Bir de, belki yıl bitmeden iki yeni kolektif çalışmayı daha burada duyurma fırsatımız olabilir diyerek; sürprizlerin ucunu açık bırakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi