İçeriğe geç

Hokka Dergi Tüyap’ta Okurla Buluşuyor!

Bir süredir üzerinde çalışılan yeni bir dergi olan Hokka Dergi 4-12 Kasım arasında gerçekleşecek olan 36. Tüyap İstanbul Kitap Fuarı’nda okuyucu ile buluşacak. İlk sayısı ücretsiz olarak dağıtılacak olan Hokka Dergi ikinci sayısından itibaren online kitapçılar ve seçkin kitabevlerinde yerini alacak.

İlk sayının teması ‘yolculuk’, konuğu ise Burak Akkul. Ben şahsen, kapağı da temayı da beğendim. Bakalım dergiyi okuduğunuzda siz ne düşüneceksiniz?

Ben de, “Ölmek İçin Güzel Bir Manzara” isimli polisiye tefrikamın ilk bölümüyle Hokka Dergi ilk sayıda yer alacağım. Bu tefrikadan çok kısa, tadımlık bir giriş okumak ister misiniz?

Ölmek İçin Güzel Bir Manzara

Polis ekipleri, ihbar sonrası olay yerine sevk edildiklerinde pek çok şey için geç kalınmıştı. Çanakkale’nin merkezindeki minimalist Truva atının tepesinde, ucunda cansız bir adam sallanan bir ip asılıydı.

“Onu oraya nasıl asmışlar lan!”

Cesedi gören ilk polis memurunun tepkisi bu olmuştu. Pek tabii ki, Çanakkale Cinayet Büro Amiri Taner Tanal’ın tepkisi biraz daha farklı olacaktı.

Cesede şöyle bir bakmış, altına geçip eğilerek halatın asılı durduğu tepeye gözlerini dikmişti. Deniz manzaralı bir cinayet mahallinin Taner Tanal’daki izdüşümü; ölmek için güzel bir manzara demekti. Daha sonra halatın boştaki ucunu yere çakılı tutan kaya parçasının yanına geçmişti. Kaya parçasını yerinden oynatıp oynatmama konusundaki tereddüdüne noktayı koyan ise, başsavcının olay yerine gelişi oldu. Daha fazla beklemelerine gerek kalmadı. Başsavcı olay yerine şöyle bir baktıktan sonra Taner Tanal’a, ihtiyacı olacakmış gibi bol şans dileyip aracına binerek uzaklaştı.

(…)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi