İçeriğe geç

221B Dergi | Mayıs-Haziran Sayısındayım

Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan, 2014 ve 2016 yılları arasında yayımlanan üç kitapla baş karakterle aynı isimli polisiye seriyi başlatıp devam ettirdiğim Komiser Tahsin karakteri 221B Dergi’nin Mayıs-Haziran çıkışlı 15. sayısında yepyeni bir hikâye ile okurun karşısına çıktı!

Hikâyenin girişinden kısa bir bölüm paylaşmak istedim:

(…)

Meyhaneci, tezgâhı silerken masalarda kalan çerez kabukları ve bardak altlıklarını göz ucuyla yokluyordu. Bir yandan da, bir an önce evine gitmek istediği için etrafı toplamanın tahmini ne kadar süreceğini hesaplamaya çalışıyordu. Tahmin ettiğinden daha kısa süreceğine dair bir hisse kapılınca feci mutlu oldu! Hisleri genelde doğru çıkardı, bunun yanı sıra sabaha birkaç saat kalmışken uykusuna daha fazla mâni olacak şeylerle karşılaşmayı istemiyordu.

Aklından tam da bunlar geçtiği sırada, meyhanenin yağlamayı daima unuttuğu kapısı gıcırtıyla açıldı. Arkasını biraz sinirli bir şekilde dönerken bir sonraki gün kapıyı yağlamayı unutmamayı kendisine tembihledi.

Ellerini iki yana açıp ağzını şapırdatarak taviz vermez bir edâyla “Kapattık arkadaşım!” diye homurdandı.

(…)

Not: Hoş bir tesadüf oldu ve iki yıl önce yayımlanan Mayıs-Haziran 2016 çıkışlı, 221B Dergi ikinci sayısında da Komiser Tahsin Serisi’nin “ayın tavsiyeleri” listesinde yer aldığını hatırladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi