İçeriğe geç

Şirkette İşler Yolunda

İki futbolcu, bakanlığın odasında transferlerini noktalayacak kâğıda imza atmadan önce karşılarındaki objektiflere gülümsüyorlar. İmza törenleri sonrasında bakan, “Öyle ya da böyle bu takım bu sene şampiyon olacak!” diyor… Çok uzağa gitmeye gerek yok; 8 yıl evvel Kürşat Tüzmen, tecrübeli futbolcular Altan Aksoy ve Zafer Biryol’un Çaykur Rizespor’dan Mersin İdman Yurdu’na transferini Dış Ticaret Müsteşarlığı binasındaki toplantı salonunda bu sözlerle ve bu özel imza töreniyle müjdeledi. 

Çok uzakta kalmaya da gerek yok. O günden bugüne hemen hemen hiçbir şey değişmediği gibi küçük, lokal Kürşat Tüzmen şubeleri gelişti. Pek çok belediyede, belli başlı bazı partilerin il ve ilçe teşkilatlarında Kürşat Tüzmen’i, Eskişehirspor’a Sergen’i elleriyle transfer eden Kemal Unakıtan’ı, Kocaelispor’a suikast düzenlercesine Körfez FK kulübünü kuran Fikri Işık’ı yad edebileceğimiz şeyler yaşanıyor.  

3. Lig’deki kulüplerden Erzinspor’u hiç duydunuz mu bilmem. 2010 – 2011 sezonundan, 2013 – 2014 sezonuna dek Bölgesel Amatör Lig’de, o yıldan bu yana da 3. Lig’de mücadele eden Hatay temsilcisinin ismini hiç duymadıysanız, bundan sonra da pek duymayacağınızı temin ederim. Zira Erzinspor ismini değiştirerek, İskenderunspor yaptı. Daha evvel, 2010 – 2011 sezonundan 2012 – 2013 sezonuna dek profesyonel liglerde mücadele eden İskenderunspor ise ismini (ne güzel bir ironi) Yeni İskenderunspor yaptı. Asıl ‘yeni’ olan İskenderunspor’un müjdesini ise, İskenderun’un Kürşat Tüzmen’i olma yolunda adım atan İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı “İskenderun FK, kentimize hayırlı uğurlu olsun!” sözleriyle, belediye brifing salonunda düzenlediği toplantıda verdi. Ne kadar tanıdık geldi değil mi?

Ancak durun!  

Daha da tanıdık gelebilecek bir şey var. 

4 Şubat 2020 tarihinde bu köşede “Fatih’in İstanbul’u Fethettiği Yaştasın” başlığıyla Türk futbol tarihinin en genç başkanını yazmıştım. Babasının sahibi olduğu şirketin Kastamonuspor’u devralması ile Kastamonuspor’un başına geçen 21 yaşındaki Enes Ege Aygün’ü sizlere takdim etmiştim. 

Ve yazının sonunda, genç başkanın bu şirketleşme ile yakında TFF’ye başkan olabileceğini söylemiştim. 

TFF olmadı, İskenderunspor oldu… 

Evet; genç başkan bir koltuğuna iki karpuzu sığdırmayı başardı: İskenderun FK’nin başkanının (ne alakaysa) Enes Ege Aygün olduğu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Levent Yılmaz ve ‘spor adamı’ sıfatıyla takdim edilen Güney Kanat’ın da katıldığı bu basın toplantısında menajer Alaattin Doğan tarafından açıklandı. 

Anlaşılan o ki, ‘şirkette’ işler yolunda.  

Hayırlı işler! 

Evrensel Gazetesi | 1 Eylül 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi