Amatör Prangalar

3. Lig’de ve 2. Lig’de (İkinci Lig’in bazı erteleme maçları hariç) devre sona ererken, Amatör Ligler için başlama emareleri geldi. 15 Ocak 2021’de, 75 sayfalık “Amatör Futbol Ligleri Uygulama Esasları” yayınlanarak aylardır... Read more »

Güce Tapanlara Kaleci Masalları

2015 yılında, dönemin Gençlerbirliği kalecisi Ferhat Kaplan için Galatasaray maçında yediği gole dair ‘şike’ iddiaları ortaya atılmış; hatta o dönemde de şimdiki gibi aynı kanalda aynı programda yorumculuk yapan Sinan Engin tarafından... Read more »

Bir ‘Onursal’a Kurban: Menemenspor

Eski futbolculardan ve eski Survivor yarışmacılarından Ümit Karan, geçtiğimiz hafta itibarıyla TFF 1. Lig takımlarından Menemenspor’la 1,5 yıllık anlaşma imzaladı ve teknik direktörlük vazifesini üstlendi. Ayağının tozuyla da, “Golcü adamın golcü takımı... Read more »

Futbolda Adalet Eski Bir Yalan, Adem ile Havva’dan Kalan

Türkiye’de, uğrunda mücadele edilen ve nice dayanışmalara, direnişlere konu olan temel kavramlardan birisi olan “adalet”; söz konusu futbol olduğunda oldukça uzun zamandır aksaktan da öte bir sistemsizlik içinde ilerliyor. Her ne kadar... Read more »

2020’den Geriye Kalanlar

Geçtiğimiz yılın son günü tarihli Evrensel’de, “2019’dan Geriye Kalanlar” başlığıyla yıl boyunca yazdığım diğer 51 yazıdan önemli varsaydığım detayları özetlemiş ve yıla kendi meşrebimce veda etmiştim… Her ne kadar içinde bulunduğumuz yılın... Read more »

Sansür Kaç Saniye Eder?

Kelimelerin gücüne fazlasıyla inanırım. Hele ki, bazı kelimelerin anlamları pek çok farklı karşılığı kapsayabiliyorsa… Eşseslilikten biraz daha ötesinde, manaya giden yolda bizi sürükleyebilen kelimelerin birkaç harften daha fazlasını barındırdığı aşikâr değil midir?... Read more »
Alper Kaya Resmî Web Sitesi