İçeriğe geç

221B Dergi | Temmuz-Ağustos Sayısındayım

Mayıs-Haziran Sayısı‘nda da bir hikâye ile yer aldığım 221B Dergi’nin Temmuz-Ağustos Sayısı’nda “Ölmek İçin Güzel Bir Manzara” isimli yeni bir hikâyem yayımlandı.

Hikâyenin girişinden kısa bir bölüm paylaşmak istedim:

(…)

Polis ekipleri, ihbar sonrası olay yerine sevk edildiklerinde pek çok şey için geç kalınmıştı. Çanakkale’nin merkezindeki minimalist Truva atının tepesinde, ucunda cansız bir adam sallanan bir ip asılıydı.

“Onu oraya nasıl asmışlar lan!”

Cesedi gören ilk polis memurunun tepkisi bu olmuştu. Pek tabii ki, Çanakkale Cinayet Büro Amiri Taner Tanal’ın tepkisi biraz daha farklı olacaktı.

Cesede şöyle bir bakmış, altına geçip eğilerek halatın asılı durduğu tepeye gözlerini dikmişti. Deniz manzaralı bir cinayet mahallinin Taner Tanal’daki izdüşümü; ölmek için güzel bir manzara demekti. Daha sonra halatın boştaki ucunu yere çakılı tutan kaya parçasının yanına geçmişti. Kaya parçasını yerinden oynatıp oynatmama konusundaki tereddüdüne noktayı koyan ise, başsavcının olay yerine gelişi oldu. Daha fazla beklemelerine gerek kalmadı. Başsavcı, olay yerine şöyle bir baktıktan sonra Taner Tanal’a ihtiyacı olacakmış gibi bol şans dileyip aracına binerek uzaklaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi