İçeriğe geç

Naklen Denek

Tüm ciddiyeti ile dünyayı kasıp kavurmaya devam eden COVID-19 salgınının etkileri, hayatın devam ettirilmeye çalışıldığı bütün alanlarda varlığını olanca şiddetiyle gösteriyor. Elbette bu alanlardan birisi de, ülkemizin normal şartlarda dâhi güç bela sürdürülen; salgın söz konusu olduğunda daha da saçma bir hâle bürünen futbol arenası.

Evvela, birkaç haftadır bu köşede gündeme taşıdığım amatör ligler ile ilgili oynatma – oynatmama kararının 30 Ekim’de açıklanacağı duyurusunun bir gün rötarla da olsa gerçekleştiğini ancak dağın fare doğurduğunu belirtmem gerek. Zira TFF, amatör liglere dair kararını 2021 yılının Ocak ayının son haftasında açıklayacağını belirtti. Tabii, bütün bu süreçte boş geçecek olan aylar boyunca amatör statüdeki futbolcuların, teknik direktörlerin ve diğer emekçilerin maddî olanaklarını nasıl yürüteceklerine dair herhangi bir sorumluluk almadı. Güzel bir yönetim tarzı doğrusu!

Oysa yapılacak olan şeyler çok net. Halihazırda naklen denekler var, tablo da ortada…

Son bir haftada önce bir üst klasman hakemi ile üç üst klasman yardımcı hakeminin koronavirüs testleri pozitif çıktı.

Akabinde 3. Lig 4. Grup takımlarından Adıyaman 1954’ün 12 futbolcusu, teknik heyetinden iki kişi ve iki de personelinin testleri pozitif çıkarken; 1. Lig temsilcilerinden Menemenspor’da da önce yedisi futbolcu 13 kişinin testi pozitif çıktı, ardından pozitif vakaların sayısı 22’ye yükseldi.

Sonrasında TFF’den gelen açıklamaya göre bir üst klasman hakemde daha pozitif vakaya rastlandığı ortaya çıktı.

Keza 1. Lig temsilcilerinden Altay’ın bu hafta deplasmanda oynayacağı Tuzlaspor maçı da kulüpteki COVID-19 vakaları nedeniyle ertelendi. Siyah beyazlıların geçtiğimiz haftaki Giresunspor maçı da ertelenmişti.

Hâlâ ne bekliyorsunuz?

Ligler tatil edilirse, insanlar durumun ciddiyetinin daha çok farkına varır diye mi korkuyorsunuz? Peki bu aslında ‘iyi’ bir şey değil mi?

Gerçi, beterin beteri var…

İzmir’de yaşanan deprem sonrası bölgedeki futbol maçları ertelenirken Aliağa’da basketbol maçı oynatan bir basketbol federasyonumuz var.

Desenize, herkesin deneği kendisine!

Not: Bu vesileyle, İzmir’deki depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımızın kaybını paylaşıyor; yaraların ise ivedilikle sarılmasını temenni ediyorum.

Evrensel Gazetesi | 03.11.2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Alper Kaya Resmî Web Sitesi