BAL’da Durum, Kördüğüm

Geçtiğimiz yıl, pandeminin başlangıcında apar topar sona erdirilip imece usulü şeklinde nitelendirilebilecek bir şekilde tescillenen; pek çok takımın amatörden profesyonel lige yükseldiği, Süper Amatör’den ise tek maç dâhi yapmadan Bölgesel Amatör’e yükselen... Read more »

Menajerlik Sisteminin Titanik’i: Akhisarspor

Futbol, kapitalizmin çarkları içinde belki de en göz önünde olanı ve doğru hamlelerin yapıldığı takdirde en kolay para kazandıranı. Öyle ki, artık futbolcuların isimleri bile yeri geldiğinde sponsorun adının altına yazılabiliyor sırtlarında.... Read more »

BAL Gibi Test Rakamları Yolda!

İkide bir değişen statüsüyle, lig üçüncüsünün dâhi küme düşebildiği il kontenjanı ve 30 yaş üzeri sporcuların oynamasına mani olan yaş kontenjanı ile sporun “spor” olmaktan belki de en fazla uzaklaştığı amatör liglerin... Read more »

İstanbul Sözleşmesi’ni TFF Revize Etsin!

Geçtiğimiz hafta sonuna, aynı gece çıkan üç önemli karar damga vurdu. Bu kararlar Diyarbakır il sınırının değiştirilmesi, Merkez Bankası başkanının değiştirilmesi ve herkesin mâlumu olduğu üzere İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmamızdı. Ancak daha kararların... Read more »

Bir Vali, Bir Başkan, Bir Başkan Adayı…

Fıkralardaki gibi bir giriş: Bir vali, bir futbol kulübü başkanı ve bir başkan adayı bir gün kulüp binasında bir araya gelmiş. Ancak bu iş, fıkralardan biraz ötesi. Zira gerçek. Ankara Valisi Vasip... Read more »

İyi ki Hakemler Var!

Birkaç haftadır, pek çok farklı Süper Lig kulübünün ve televizyonlarda futbolu yorumlayanların derdi aynı. Hakemler… Birisinin penaltısı verilmemiş, öbürünün rakibine penaltı çalınmış, birisi haksız yere kart görmüş, berikinin maçında takdir hakları hep... Read more »
Alper Kaya Resmî Web Sitesi